TARTA kokosowo-jeżynowa (bezglutenu/beznabiału/bezcukru)

SPÓD:
– szklanka mąki kokosowej
-70g oleju kokosowego (w temp pokojowej, stało-ciekła konsystencja)
-3-4 żółtka
WYKONANIE:
Wszystkie składniki połączyć ze sobą do uzyskania jednolitej masy jak na ciasto kruche. Wyłożyć spód i lekko boki tortownicy (22cm), ponakłuwać spód widelcem i piec 15 min w 180*.

WARSTWA JEŻYNOWA
– 250g jeżyn
-20-25g żelatyny
+wrząca woda
WYKONANIE:
Jeżyny zblendować na gładki mus. Do żelatyny dodać wrzącą wodę (lekko ponad powierzchnię proszku) i mieszać do ropuszczenia proszku. Połączyć mus owocowy z rozpuszczoną żelatyną i włożyć na 5 min do lodówki.

WARSTWA ŚMIETANKOWO-KOKOSOWA*:
puszka mleczka kokosowego TYLKO STAŁA CZĘŚĆ (tzw. śmietanka) Najlepiej, żeby puszka leżała przez noc w lodówce, polecam z lidla.
30 g   ”pudru” z ksylitolu, stewi, cukru kokosowego, cukru trzcinowego…
WYKONANIE:
Z puszki wyjąć tylko stałą część mleka kokosowego. Do mleka dodać słodzik. Mikserem ubić mleko z pudrem na najmniejszych obrotach przez ok 10-20 sekund LUB po prostu wymieszać łyżeczką tak długo aż mleko nie będzie miało grudek.

Ł Ą C Z Y M Y
1. Na ostudzone ciasto nałożyć mus z jeżyn.
2. Na mus dodać mleczko kokosowe.
3. Przystroić wszystko jeżynami.

TRZYMAĆ W LODÓWCE NAJLEPIEJ CAŁĄ NOC! Inaczej spód może wam się bardzo kruszyć!

SMACZNEGO

 

*Mleczko musi być schłodzone – najlepiej aby w lodówce było minimum 12 godzin. Sprawdźcie również skład mleczka i wybierajcie to, które  ma dużo ekstraktu kokosowego (najlepiej więcej niż 75%) i wodę ( mleczko Real Thai, dostępne m.in. w Carrefourze, Tesco, Piotrze i Pawle, polecam również z LIDLA- ale skład jest nieco gorszy- ja zawsze je używam)wybierajcie  pełnotłuste mleczko, ponieważ odtłuszczone mleko nie ma śmietanki. Unikajcie w składzie emulgatorów, które mają za zadanie zapobieganie rozdzielaniu się mleczka, a jego podział jest w tym wypadku kluczowy.

Dodaj komentarz