KILKA PORAD JAK ŻYĆ! ;)

Każdy może dobrze wyglądać… ale nie każdy chce? Uważamy, że to ciężka sprawa. Wcale nie. Kilka łatwych trików oraz zmian nawyków żywieniowych pozwoli nam lepiej traktować swoje ciało. Zawsze powtarzam, że nie każdy musi być fitness freakiem- co oznacza, że nie każdy musi mieć ścisłą dietę, gdzie wpisany jest dokładnie bilans kaloryczny oraz ilość makroskładników. Żeby zdrowo żyć nie trzeba stać nad wagą i liczyć każdy gram jedzenia! Zdrowe odżywianie jest prostrze i smaczniejsze niż całemu światu się wydaje!


1 ŚNIADANIE, śniadanie i jeszcze raz śniadanie. Każdy będzie to powtarzał jak mantrę. To naprawdę pomaga opanować głód i sprawia, że nie rzucasz się później na tuczące przekąski

2. WODA, woda i woda! Woda/życie życie/woda co kto woli. Żadne słodkie napoje! Woda z cytrynką, na czczo rano- oczyści organizm, 30 minut przed posiłkiem- wypełni żołądek i sprawi że szybciej będziemy syci=miej zjemy. Nawadniajmy organizm!

3.OBIAD 50% warzyw, 25% węglowodanów złożonych, 25%białka. Mniej więcej tak powinien wyglądać obiad. Zaczynaj go od warzyw, nasycisz się szybciej i zjesz mniej tuczących makaronów, czy ziemniaków 🙂

4.MNIEJSZE PORCJE. Trik: Nałóż obiad na mniejszy talerz, optycznie będzie ci się wydawało, że jesz więcej, a praktycznie mniej 🙂

5. PRZEKĄSKI to też porcja jedzenia, wiec nie traktuj tego jako między 5 posiłkami 🙂 to już podjadanie 😉 To jeden z 5 posiłków.

6. NIE GŁÓDŹ SIĘ. Kiedy ty się głodzisz, twój organizm wzmaga produkcję hormony tzw. hormonu głodu. Im mniej jesz tym, bardziej będziesz rzucała się na niezdrowe, zakazane jedzenie.

7. NIE TNIJ MIAŻDŻĄCO DUŻO KALORII. Jeśli chcesz schudnąć musisz być na defekcie kcal, ale nie możesz z 3000 nagle zrobić 1500… wszystko powoli małymi kroczkami!

8. NIE JEDZ NA SIŁĘ. Lepiej zostawić niż wpychać ”żeby się nie zmarnowało” ‘… żeby Ci się tylko zdrowie nie zmarnowało. Jutro też możesz zjeść 🙂

9. PO POSIŁKU MYJ ZĘBY. Jeśli nie masz możliwości weź gumę do żucia lub tic-tacka. Szybciej zapomnisz o jedzeniu 🙂

10. MOTYWUJ SIĘ. Znajdź koleżankę z którą będziecie wymieniały się zdrowymi przepisami lub będziecie chodziły razem na siłownie/rower/basen.

11. RUSZAJ SIĘ. 3 razy w tygodniu po min 45min. To bardzo mało Twojego cennego czasu a bardzo dużo cennego zdrowia dla twojego organizmu.

12. ZNAJDŹ SWOJE HOBBY. Może nowe zdrowe przepisy? Bieganie? Zdjęcia?

POWODZENIA <3

Dodaj komentarz